Sobota, 13 července, 2024
novinky
DomůRady a NávodyRubin je vínem, které osloví každého milovníka kvalitního vína

Rubin je vínem, které osloví každého milovníka kvalitního vína

-

Rubin je odrůda vína, které vzniklo velmi úspěšným zkřížením Syrahu a Nebbiola a to v polovině minulého století. Díky tomuto zkřížení jsou bobule tohoto vína o poznání menší a mají také tmavě modrou barvu a velmi intenzivní aroma. Aroma těchto vín je navíc naprosto nezaměnitelné a také neodolatelné. Dříve jsem pila spíše bílá vína a o těch červených až zase tak moce nepřemýšlela. To se ovšem změnilo ve chvíli, kdy jsem objevila červené víno, které mi opravdu zachutnalo a tím vínem byl právě Rubin a to přesně Rubin Rossidi. 

Rubin v růžovém hávu

Rubinsi můžete vychutnat také v podobě růžového vína. Jedná se o takový malý kompromis pro všechny, kteří milují bílé víno, avšak by si občas rádi dali také to červené či naopak. Přesně takovéto dilema měla má maminka, která se dlouhou dobu nemohla rozhodnout, zda dát po letech odmítání šanci červenému vínu či raději zůstat při zemi a spokojit se k kvalitním bílým vínem. Růžové víno tak naprosto ocenila. Když toto elegantní světle růžové víno poprvé ochutnala, svěřila se mi, že lepší růžové víno snad ještě nikdy předtím nepila. Růžová barva hází do značné míry neonové barvy, má silně ovocně sladký nos a naprosto dokonale bohatou chuť. Kromě toho je neodolatelně svěží. Jediné, co maminku mrzelo bylo, že si těchto růžových vín, po kterých se jen zaprášilo, neobjednala více. 

Manžela dostal ReDark

Rubin ReDark je vínem pro správné muže. Víno pochází z Trháckých nížin v Bulharsku, a to přesně od údolí řeky Strumy. Sympatické na něm rovněž je, že ho lze archivovat až neuvěřitelných sedm let. Manžela na tomto víně oslovila zejména jeho nádherná granátová barva a elegantní struktura. Víno navíc velmi lahodilo jeho nosu. Voní po ořeších, kávě a tmavé čokoládě. Cítit je z něj především ovocná chuť zralých třešní, kakaa, borůvek a lehkého tabáku. Jedná se o skutečný požitkářský kousek, který rozhodně zaujme nejednoho milovníka dobrého vína.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek