Sobota, 13 července, 2024
novinky
Domůpro ŽenyZnáte trik s ledovou vodou pro tip top manikúru? Zde je dalších...

Znáte trik s ledovou vodou pro tip top manikúru? Zde je dalších 6 rad, díky kterým nalakované nehty uschnou rychleji

-


Znáte to, stačí malá nepozornost, pokud ještě nemáte zrovna nalakované nehty vysušené a výsledek vaší snahy je zmařen. Víte, jak urychlit schnutí laku na nehtech a minimalizovat nechtěné poškození laku?

Trpělivost při lakování nehtů nikdy není na škodu. Raději počkejte o chvíli déle, ale můžete také použít tyto triky manikérek, díky kterým bude schnutí laku rychlejší a efektnější:

Po poslední vrstvě použijte kapky na rychlejší schnutí
Pokud jste ještě nezkusili použít kapky typu „Quick Dry Drops“, změní vám život, respektive alespoň způsob, jakým si upravujete nehty. Jakmile dokončíte poslední nátěr laku, pomocí kapátka na výrobku naneste malé kapky tohoto olejového roztoku na každý nehet a počkejte, než začne působit. Asi za pět minut vysuší lak až po základní nátěr a zabrání tvorbě bublin v laku.

Použijte rychleschnoucí lak
Rychleschnoucí lak na nehty je ideální, pokud si upravujete nehty „za běhu“, tedy například v autě, v práci, či na jiném místě, kde nemáte možnost nechat nehty schnout déle. Odložte běžné laky a pořiďte si lak typu „rychleschnoucí“. Sušení při kvalitnějších přípravcích trvá jen minutu, což znamená, že samotný proces lakování je delší než doba sušení.

Nanášejte tenké vrstvy laku
Rychlá připomínka, jak si správně lakovat nehty: barevný lak vždy nanášejte v tenkých vrstvách a použijte maximálně tři vrstvy. Čím více barvy nanesete, tím déle bude schnout. Navíc skutečně nepotřebujete hodně laku na to, aby vaše nehty vypadaly dobře.

Vyzkoušejte rychleschnoucí vrchní nátěr
Všimli jste si v drogerii, že existuje přípravek označovaný jako vrchní lak nebo vrchní nátěr? Žádný z profíků ho neobchází! Je to extra vrstva rychleschnoucího laku, která ochrání veškerou námahu, ale také nehtům dodá neuvěřitelný lesk. Výsledkem jsou krásné nehty – vaše domácí manikúra bude vypadat jako z profesionálního salonu. Navíc, některé vrchní laky na nehty pomáhají běžnému laku rychleji schnout.

Na druhé straně některé se rychle odlupují, proto si před výběrem přečtěte recenze a najděte takový, který rychle schne a vydrží.


Pomozte si ventilátorem
Mnoho nehtových salónů používá menší stolní ventilátory, aby urychlily schnutí laku na nehty. Proč to nevyzkoušet i doma? Pořiďte si malý ventilátor, protože klíčem k rychlejšímu sušení laku na nehty je chladný a suchý vzduch. Nezapomeňte mezi každým použitím vyčistit lopatky ventilátoru od prachu, aby se vám do mokrého laku nedostaly nečistoty.

Ponořte nehty do ledu
Znáte trik s ledovou vodou? Říká se, že pokud nalakované nehty namočíte na několik minut do misky s ledovou vodou, když je vyberete, lak bude suchý. I když na sociálních sítích je mnoho fanynek tohoto triku, nefunguje tak dokonale, jako předchozí tipy. Navíc velmi snadno se vám může stát, že čerstvě nalakovaný nehet opřete o misku nebo kostku ledu a je po parádě.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek