Úterý, 21 května, 2024
novinky
DomůZdravíZaměřené na ruce a ramena: 7 tipů jak zhubnout z ramen

Zaměřené na ruce a ramena: 7 tipů jak zhubnout z ramen

-

 1. Bez činek to nepůjde
  Určitě nebudete protestovat proti tvrzení, že vás při pohledu na činky přechází chuť cvičit. Naše tělo je prostě stavěné jinak než mužské a spíše preferujeme aerobní cviky a zábavu jako při zumbě či pilates.

No při ramenou nesmíte zapomínat na činky. Zvedání posiluje svaly a díky tomu se zbavíte i tuku. Použijte jeden optický trik. Namísto činek zvedejte láhve s vodou. Bude to pro vás změna a budou se vám zvedat snadněji, i když budou mít stejnou váhu.

 1. Zvyšte příjem bílkovin
  Svaly potřebují bílkoviny. Nestačí je pouze posilovat činkami, musíte jim dodat i potřebné živiny. Pokud se chcete zbavit tuku na ramenou, tak to nejrychleji půjde právě díky této kombinaci. Ty se nenacházejí pouze v mase. Nezapomínejte ani na další důležité zdroje jako vejce, zakysané mléčné výrobky a sýry.
 1. Boční plank
  Kliky nejsou pro každého. Mnoho žen je nemá rádo, protože zejména v začátcích je na ramena velká zátěž. Velmi rychle je pak odradí svalovku a také to, že mají slabou výkonnost a myslí si, že pak není cvičení dostačující.

Vymyslete jiný, stejně náročný, ale zajímavější cvik. Vyzkoušejte postupně na obě strany boční plank, při kterém se opíráte o předloktí nebo se zapřete do země jednou dlaní. Takto zpevňujete celé tělo a postupně můžete přidávat stále více sekund.

 1. Rychlé posílení během dne
  Když nemáte čas na cvičení, tak vyzkoušejte rychlé posílení během dne, které budete dělat mezi jiné činnosti. Využijete na to různé předměty v práci nebo v domácnosti. Vždy se zapřete do dlaní, nohy dáte co nejdále od plochy, které se držíte a potom napodobujte kliky.

Důležité je, abyste měli správně rozloženou váhu a cítili tlak na ramena. Vyzkoušejte například kuchyňskou linku, stůl, zábradlí nebo jiné podobné pomůcky. Stačí udělat deset opakování a pak když si vzpomenete, uděláte je znovu na jiném místě.

 1. Kardio se zapojením rukou
  Pokud vám vyhovuje kardio cvičení, tak ho upřednostněte. No nezapomínejte při něm i na ruce. Mnohé sestavy se soustředí na nohy, zadek nebo břicho. Přidejte si k tomu vždy i takové úkony, které posílí vaše ramena. Rychlejší spálíte tuk a budete díky tomu i pevnější.

 1. Posilování s kabelkou
  Klíčem k dobré postavě je pravidelné cvičení. Právě s tím máme kvůli velké vytíženosti problém. Proto byste měli alespoň po kouscích využívat různé momenty na posilování svalů.

Naše kabelky jsou pověstné tím, že mají velkou váhu. Klidně by mohly konkurovat i těžkým činkám. Tak když čekáte někde na výtah nebo jste sama na zastávce, zvedejte je jako činky a posilujte si tak ramena.

 1. Vytrvalost
  Vyzkoušejte cviky na vytrvalost. Při nich nejlépe posílíte celé ruky a nejlépe vidíte progres. Nedejte se odradit, že ze začátku vydržíte držet před sebou činky jen pár vteřin. Časem se to bude vylepšovat a právě tehdy si můžete být jisté, že svaly už převažují nad tukem a ramena jsou menší a vyrýsovanější.

Trápí vás tuk na stehnech? Zkuste tyto tipy:

Mohlo by Vás zajímat

PR článek