Středa, 22 května, 2024
novinky
Domůpro ŽenyPráce ve školce Praha byla vždycky mým snem

Práce ve školce Praha byla vždycky mým snem

-

Práce ve školce Praha byla mým poměrně dlouholetým snem. Pedagogické vzdělání jsem si sice doplnila až v pozdějším věku, avšak i přesto jsem nesmírně ráda, že jsem získala poměrně velmi krásné míst ve školce, ve které panuje naprosto dokonalá a přátelská atmosféra a důvěra mezi kolegy. Dlouhou dobu jsem však uvažovala nad prací v jeslích. Zdálo se mi totiž, že s menšími dětmi bude snazší práce než s těmi, které jsou již ve věku, kdy se neustále na něco ptají, zajímá je svět okolo nich a snaží se rozvinout svůj potenciál. O tom, že si hledám práci v jeslích, jsem také řekla své sestře, která je ředitelkou jeslí nedaleko Prahy, a právě ona mě vyvedla z omylu, ve kterém jsem dlouhou dobu žila, a sice že práce s menšími dětmi jé méně náročná. Navíc si ze mě udělala legraci a řekla mi, že když budou nějaké jesle na prodej, dá mi vědět, abych si práci v podobném zařízení mohla vyzkoušet na vlastní kůži. Ubezpečila jsem ji, že na inzeráty typu prodám jesle či prodám školku, skutečně reagovat nebudu. Sama vidím, co všechno musí sestra zvládnout při chodu takovéhoto kolosu. 

Práce chůva ve školce je obohacující

Práce chůva ve školce je dosti obohacující, a to jistě mnohem více než právě práce v jeslích. Se svěřenými dětmi jsem si hned padla do oka a našla jsem s nimi společnou řeč. Děti mě navíc berou jako svého parťáka, a to se mi na nich líbí. Jejich bezprostřednost a zároveň jakási úcta k mé osobě zároveň. Rodinné zázemí naší školky navíc nahrává dokonalým vztahům mezi dětmi i pedagogy. Jsem ráda, že mohu být součástí této školky a že mohu získávat nesmírně mnoho nových zkušeností, které jistě v budoucnosti ocením. 

Hledám práci ve školce

Hledám práci ve školce, a to co možná nejrychleji. Již jsem totiž měla naprosto po krk prací ve státní správě, ve které jsem strávila několik let, a to dost často za směšné peníze. V momentě, kdy jsem tak chtěla zcela jistě zásadně změnit svůj život, přihlásila jsem se na vysokou školu pedagogickou a doplnila si potřebné vzdělání pro výuku předškolních dětí. Neuvěřitelně jsem se těšila na to, až školu dokončím a budu moci své nabité poznatky aplikovat do praxe. Nyní jsem nejšťastnější ženou pod sluncem.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek