Sobota, 13 července, 2024
novinky
DomůRady a NávodyNa co si musíte dávat pozor, pokud pravidelně investujete do zlata?

Na co si musíte dávat pozor, pokud pravidelně investujete do zlata?

-

Zlato je považováno za velmi stabilní a chytrou investici pro všechny jedince, kteří myslí na dlouhodobé zhodnocení. Přece jen jej drží nejen samotní investoři, ale i banky a celé státy. Samozřejmě to není jen o tom, že jej nakoupíte a máte vystaráno. Musíte si totiž dávat pozor na některá rizika. Jaká?

Omezený trh v naší zemi

Pokud se alespoň trochu zajímáte o cenné kovy, tak moc dobře víte, že žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Logicky je tedy nutné danou komoditu dovážet odjinud.

Do našich končin proudí hlavně ze Švýcarska a jeho rafinérií. A to je právě problém. Za prvé máme poměrně omezený výběr a za druhé musíme sledovat velké výkyvy v cenách zlata napříč různými obchodníky.

Zkrátka a dobře – cena zlata na mezinárodním trhu není jediným ukazatelem dobré investice. Stejně tak si musíte hlídat i výhodnost koupě u svého dodavatele.

Opravdu velké rozdíly

Nebavíme se přitom jen o jakýchsi drobných. Jako příklad si uvedeme gramový zlatý slitek ze zmíněných švýcarských rafinérií. Úplně totožný kus bude v jednom obchodě stát okolo 1 700 Kč, zatímco v jiném jeho cena hravě překoná 2 100 Kč. Chcete zbytečně vyhodit 400 Kč? Chcete z dlouhodobého hlediska zbytečně vyhodit desítky tisíc Kč?

K tomuto tématu se vyjádřil i odborník ze zavedené společnosti Zlate-mince.cz. Pavel Trtík tvrdí, že naprosto totožný produkt by měl ve všech koutech i obchodech napříč ČR stát úplně stejně.

Není náhodou, že právě ve zmíněném e-shopu najdete malé i větší zlaté slitky za jedny z nejnižších cen na našem trhu. Stačí si rozkliknout internetové stránky pod odkazem výše a ihned uvidíte ten rozdíl na vlastní oči.     

Mohlo by Vás zajímat

PR článek