Sobota, 13 července, 2024
novinky
DomůRady a NávodyMedaile se jménem: Oslava osobnosti a dědictví v jednom jedinečném dárku

Medaile se jménem: Oslava osobnosti a dědictví v jednom jedinečném dárku

-

V České republice, kde každé jméno má svou vlastní historii a hluboký význam, existuje dárek, který dokáže uchovat a oslavit tuto jedinečnost. Medaile se jménem, dostupné na Ceska-jmena.cz, představují více než jen zdobný předmět. Bývají výrazem uznání, lásky a spojení s naší kulturou a tradicí.

Poznáte nejfrekventovanější česká jména?

Jména podléhají módě. Ta tradiční, ale přetrvávají. Medaile se jmény, stříbrné a zlaté, jsou však připraveny téměř pro každého. Jen stěží najdete jméno, které by na medaili chybělo. A určitě tam nechybí ta nejtradičnější česká jména. Víte, která to jsou? Pojďte se podívat na jejich význam.

Nejfrekventovanější jména mužů

Jiří: Toto jméno vychází ze starořeckého slova Georgios, které značí osobu pracující na poli. Svůj význam má ve spojení se svatým Jiřím, chráněncem mnohých evropských národů, známým z legend o drakobijci.

Jan: Pocházející z hebrejského Jochanan, Jan znamená „Bůh prokazuje milosrdenství“. Toto jméno má hluboké kořeny v křesťanské tradici, odkazujíc na osobnosti jako Jan Křtitel a Jan Evangelista.

Petr: Odvozené z řeckého slova Petros, což v překladu znamená „skála“, je Petr spojován s biblickou postavou svatého Petra, prvního z Ježíšových apoštolů a papeže.

Josef: Jméno hebrejského původu znamenající „Bůh přidá“. Josef je známý biblickým příběhem o synu Jákobovu a jeho zázračném záchraně Egypta, stejně jako svatý Josef, manžel Marie a pozemský otec Ježíše.

Pavel: Původem z řečtiny, Pavel značí „malý“ či „pokorný“. Toto jméno je neoddělitelně spojeno s postavou apoštola Pavla, klíčového hráče v raném křesťanství a autora mnoha epistolárních textů.

Nejfrekventovanější jména žen

Marie: Hebrejské jméno obvykle vykládané coby „milovaná“ či „paní“. Marie je nejrozšířenějším ženským jménem, částečně kvůli postavě Panny Marie, matky Ježíše, v Novém zákoně.

Jana: Ženská forma jména Jan, které znamená „Bůh je milostivý“. Toto jméno sdílí stejný náboženský význam s mužskou variantou a je oblíbené v mnoha křesťanských kulturách.

Eva: Odvozeno z hebrejštiny, Eva znamená „život“ nebo „ta, která dává život“. V Bibli je představena jako první žena a matka všech lidí, ústřední postava příběhu o stvoření.

Hana: Jméno hebrejského původu, znamenající „oblíbená“ nebo „plná milosti“. Biblická Hana je známá svým emotivním příběhem víry a modlitby, která vedla k narození proroka Samuela.

Anna: Jde o variaci na jméno Hana s podobným významem. V Novém zákoně je Anna zmíněna coby prorokyně, která uznala Ježíše za Mesiáše.

Každá medaile se jménem je uměleckým dílem, vyráběným s důrazem na detail a kvalitu

Medaile jsou vyrobené z nejkvalitnějších materiálů – buď zlata nebo stříbra – a označené českou puncovní značkou. Představují nejen estetickou krásu, ale i hodnotu, která se s časem neztrácí. Dodávají se v elegantním balení s certifikátem pravosti. Nejde jen o symbolický dárek. Představují cenný majetek a stávají se potenciálním rodinným dědictvím.

Unikátnost těchto medailí spočívá v jejich personalizaci

Na webu Ceska-jmena.cz si můžete vybrat medaili s libovolným jménem a nechat si na ní vyrýt i libovolné příjmení. To dává každé medaili osobní dotek. Tento dárek tak může reflektovat nejen identitu osoby, ale i její místo v rodinné linii a v širším kontextu české kultury a historie.

Tento dárek je ideální pro různé příležitosti – od oslav narození, přes významné životní milníky jako jsou narozeniny nebo jmeniny, až po výročí nebo způsob, jak ocenit zvláštní úspěch. Vzhledem ke svému významu a eleganci bývají tyto medaile také vhodné jako reprezentativní dary od měst a obcí pro významné občany, stejně coby ocenění od firem pro jejich klíčové zaměstnance.

Osobní dárek se jménem se cení

V dnešní době, kdy jsme přehlceni všedními a neosobními dárky, nabízí medaile se jménem návrat k tradici a k přemýšlivému darování. Jsou to dárky, které přinášejí radost nejen v okamžiku předání, ale které budou ceněny a oceňovány po mnoho let. Jde o dárky, které oslavují nejen osobu, ale i její jméno a příběh, který za tím jménem stojí. Medaile se jménem tedy není jen krásným předmětem, ale je i nositelem významu, symbolickým mostem mezi minulostí, přítomností a budoucností.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek