Sobota, 24 února, 2024
novinky
Domůpro ŽenyKvasinková infekce se nevyhýbá ženám v žádném věku

Kvasinková infekce se nevyhýbá ženám v žádném věku

-

V běžném životě se většina žen setká s nepříjemnou a často v rozhovorech skloňovanou kvasinkovou infekcí. Právě ona může za to, že ženy potřebují co nejrychlejší pomoc gynekoložky, protože její příznaky jsou velmi nepříjemné. Pomoci však mohou i volně prodejné preparáty, pokud se nemoc začne léčit včas.

Kvasinky samy o sobě neškodí

Kvasinky se v našem těle běžně vyskytují. Jde o mikroorganismy, jež žijí na sliznicích v nose, krku, v ústech, ale i právě v intimních partiích žen a mužů. Najdeme je i ve střevech či na kůži. Za správné situace žijí v rovnováze s bakteriemi a tvoří přirozenou mikroflóru. Jestliže se ale fyziologické podmínky naruší, snadno dojde k přemnožení kvasinek a vypukne mykóza.

Projevy kvasinkové infekce u žen

Na počátku se kvasinková infekce projevuje svěděním, zarudnutím, později přechází do pocitů pálení, bolesti i otoků rodidel. Bolestivý může být i pohlavní styk. Při infekci v pochvě se objeví hrudkovitý výtok spojený s bolestí.

Proč nás kvasinková infekce potká?

K nejčastějším příčinám patří oslabená imunita, užívání antibiotik, také užívání hormonální antikoncepce. I jiné narušení sliznice, jako např. při koupání se v bazénu s dezinfekcí může způsobit kvasinkovou infekci. Dalším důvodem je nevhodná strava s mnoha cukry, alkoholem, neblahý vliv má stres, objevují se výtoky v těhotenství… K pohodlí a zdraví intimních partií nepřispívá nevhodné spodní prádlo, tedy prádlo ze syntetických materiálů, neprodyšné, které může způsobit zapaření sliznice a vytvoření prostředí vhodného pro množení kvasinek.

Dejte mykóze sbohem

Zbavit se mykózy vám pomohou antimykotika proti kvasinkové infekci. Mimo nich můžete používat jiné podpůrné přípravky, jako intimní gely a pěny, přípravky na obnovu přirozeného pH „tam dolů“. Vhodné jsou i vaginální probiotika. Poohlédněte se i po speciální dietě, která se doporučuje při kvasinkové infekci.

Více na gynella.com.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek