Sobota, 13 července, 2024
novinky
Domůpro ŽenyKruhy pod očima? Vyhlaste jim válku! Pomohou vám ověřené tipy oblíbené vizážistky

Kruhy pod očima? Vyhlaste jim válku! Pomohou vám ověřené tipy oblíbené vizážistky

-


Jak se zbavit kruhů pod očima? Probdělá noc, málo vody, ale i nesprávný krém, špatná strava či přehnaná péče. To vše ovlivňuje vznik otoku očního okolí. Existuje pár účinných způsobů jak se ho zbavit.

Kruhy pod očima? Příčin je mnoho
Máte často oteklé oči? Otoky očních víček z času na čas potrápí každou z nás. Při pohledu do zrcadla vám asi není všechno jedno. Zbytečně se nestresujte, neboť ze stresu budete mít ještě i vrásky. Jednoduše udělejte vše proto, aby kruhy rychle zmizely.

Důvodů vzniku oteklých víček a tmavých kruhů pod očima je tolik, že si snad ani nebudete umět vybrat, ke kterým ty své připsat. Nejčastěji jsou výsledkem nezdravého životního stylu. Otok se objeví vždy, když spíte málo, nebo se velmi špatně vyspíte a tělo se nestihlo dostatečně zregenerovat.

Ale i tehdy, pokud máte přes den plnou hlavu starostí a zapomenete se napít vody. Spouštěčem může být také konzumace extrémně slaného jídla nebo vysoký příjem bílkovin. Ráno vás mohou potrápit kruhy pod očima, když prosedíte hodiny u počítače, nebo si večer popláčete při nějakém romantickém filmu. Objevit se mohou častěji i při nošení kontaktních čoček.

Rovněž se na ně připravte po prežúrovanej noci, po pití alkoholu nebo pokud jste byli v zakouřeném prostoru. V létě vznikají-li v místnosti nízká teplota klimatizace a naopak v zimě li pokoji přetopené nebo suchý vzduch. U žen se opuchlá víčka častěji objevují v období ovulace a menstruace, co souvisí s hormonálními změnami.

nesprávná kosmetika
Problém může vznikat iu vás v koupelně. Pokožka v okolí očí je velmi jemná, proto byste měli být maximálně obezřetná při výběru kosmetiky určené na tuto část obličeje. Vaše pleť totiž může velmi jednoduše zareagovat na konzervační látky, nebo parfémované složky krémů, olejů nebo sér, které na oční okolí používáte. Pozor i na barviva v dekorativní kosmetice, tedy při make-upech a pudry.

Chcete-li na oblast kolem očí aplikovat pouze bio kosmetiku, ani to nemusí být úplná výhra. Čisté bylinné extrakty jsou častým spouštěčem mírných otoků očního okolí.


Pravidelné kontroly kosmetiky
Pokud se vám otok zdá podezřelý, zkontrolujte veškerou kosmetiku, se kterou jste v posledních hodinách přišli do kontaktu. První věcí je datum spotřeby. V každém kosmetickém výrobku se po čase začnou množit bakterie a plísně, proto nikdy, opravdu nikdy nepoužívejte kosmetiku po záruce.

Stejně dezinfikujte různé pomůcky, kterými se zkrášlujete. Za otokům očí se může skrývat i nesprávně umytý štětec, houbička na make-up či rollery.

věk nezastavíte
Oteklé víčka se u žen objevují i ​​s přibývajícím věkem, protože pokožka v okolí očí postupně ztrácí elasticitu. Pokud se ale o sebe budete příkladně starat, máte alespoň na pár let vyhráno. Samozřejmě, oční okolí víte částečně zachránit kvalitní kosmetikou, pravidelnou návštěvou kosmetičky nebo potom až plastického chirurga.

Jak na to
Když vám otok víček vznikl pouze jednorázově, protože jste byli na párty, nebo jste do noci dlouho pracovali, zda jste se špatně vyspali, tehdy vyzkoušejte rychlou první pomoc a sáhněte alespoň po kapkách do očí a tvář si opláchněte studenou vodou.

„Úžasně zabírají studené obklady. Když je otok velký, doporučuji použít roller vytažen z chladničky nebo gelové masky či polštářky pod oči také vychlazené v chladničce. Pozor ale, aby nebyly až příliš studené, abyste si nepoškodili oční okolí, „doporučuje vizážistka celebrit Veronika Vargová.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek