Sobota, 13 července, 2024
novinky
DomůMódaKamínky jsou už OUT! Toto jsou sezónní trendy na nehty, vsaďte na...

Kamínky jsou už OUT! Toto jsou sezónní trendy na nehty, vsaďte na podzimní inspirace podle profi manikérky

-

Nejen oblečení, ale i nehty podléhají módě a přizpůsobují se sezóně. To, co bylo před několika týdny in, dnes už neletí. Nehty na podzim se vyznačují především spektrem tlumených barev a přirozeností.

Dá se to shrnout velmi jednoduše. Trendem v nehtovém designu je jednoduchost, široká paleta barev připomínajících podzimní listy, in je lesklý ale i matný design a minimalismus.

To vše vám zaručeně vyčaruje tu správnou podzimní náladu, vždyť s upravenými nehty se každá žena cítí o něco krásnější a pohodlnější.

zemitější barvy
Zatímco v létě fičel světlé nehty, veselé, pestré a neonové barvy, podzimní manikúra má již jiná pravidla. V těchto dnech dámy v salonech volí spíše utlmenejšie a zemitější laky. Takové barvy nám na podzim dodávají pocit tepla a pohodlí.

„Podzim a celkově podzimní náladu už cítit i na požadavcích žen. Inklinují k tmavším barvám jako jsou hnědá, čokoládová, karamelová, hořčicová, všechny odstíny červené od sytě červené až po vínovou a dokonce i černé.


Stejně jsou trendy i nude tóny, jako bledě hnědá či tělová. No a nestárnoucí klasika je francouzská manikúra, kterou nikdy nic nezkazíte, „prozradila manikérka a kosmetička Monika Benian.

Během pozdější podzimu zase ženy začnou sahat i po tmavších odstínech fialové, modré, smaragdové, ale i šedé. Krásné jsou různé lesklé odstíny, ale luxusně působí i matné tóny.

Kamínky jsou out
Určitě máte ještě v čerstvé paměti, jak byly populární různé kamínky na nehtech, třpytky, ozdoby, obrázky či dokonce tetovačky. Od zdobení nehtů se již pomalu upustilo a různé dekorace se tedy nenosí.

„Už si to dámy nedávají vůbec. Nyní preferují jednobarevné gel laky nebo lakování klasickými laky. Řekla bych, že dnes se řídíme heslem: Někdy je méně více, a to při podzimních nehtech platí určitě, „řekla ze zkušeností nehtová designérka. Stále populární je ale nechat si jeden nebo dva nehty nalakovat jiným odstínem.


Dlouhé drápy už nechceme
Prodlužování nehtů umělými typy a dlouhé gelové nebo akrylové nehty jsou již také v zapomnění. Dámy dnes raději volí kratší nehtíky. „Ženy už nechtějí dlouhé gelové nehty, které vypadají nepřirozeně a uměle.

Nyní jsou trendy gel laky, které vlastní nehet zpevní. Klientky si nechávají upravovat pouze své nehty, které se nijak neprodlužují a chtějí krátké nebo pouze polodlouhé nehty, „řekla ze zkušeností v salonu manikérka.


Návrat k přirozenosti
Stejně i tvar nehtů podléhá módě, no žádné extrémy nehledejte. „Řekla bych, že dnes platí pravidlo, čím přirozeněji vypadající nehty, tím lépe.

Špičaté nehty se už dávno nenosí, většinou ženy chtějí hranaté nebo oblejší až mandlové tvary. Samozřejmě, že každá žena chce mít pěkně upravené nehty od profesionálů, ale aby vypadaly decentně, „prozradila.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek