Sobota, 13 července, 2024
novinky
Domůpro ŽenyJste typ Sněhurky? Anebo jste jiný typ?

Jste typ Sněhurky? Anebo jste jiný typ?

-

Ani ten nejdražší a nejkvalitnější rtěnku ale neudělá zázraky, pokud vaše rty nebudou už na první pohled zdravé, hydratované a vyživené. Jak se o ně správně starat, včetně výběru správného odstínu rtěnky pro jejich zvýraznění, se dočtete v následujících řádcích.

Ve kterém typu se najdete?
I tato informace může být pro volbu správného rtěnky klíčová. Ačkoli je vhodné rtěnka sladit s výsledným outfitem, ale například i momentální náladou, rozhodně neplatí, že rtěnka té či oné barvy sluší každé ženě. Zkuste se držet našeho manuálu a uvidíte, že nešlápnete vedle.


Severská typ
Máte blond nebo zrzavé vlasy, světlou pokožku a oči? Narůžovělé a broskvové tóny jsou pro vás perfektní volbou. V případě nádechu vlasů do červená vsaďte i na oranžové či světle hnědé barvy rtěnky. Ty byly vyrobeny přímo pro vás.

středoevropský typ
Poznávacím znamením tohoto typu žen jsou kaštanové a tmavší vlasy, šedé, případně hnědé nebo hnědozelené oči, a samozřejmě snědá pokožka. Jste šťastnou ženou, protože existuje velký předpoklad, že vám lahodí každý odstín rtěnky a nemusíte se obávat ani experimentů s fialovou či hnědou barvou.

Typ Sněhurka
Velmi tmavé vlasy a světlá pleť, to je věru řádný kontrast a platí to i při výběru rtěnky. Výbornou volbou jsou barvy červené, přičemž platí – čím jasnější, tím lépe. Oranžové variace nechte raději v obchodě.Jedno je jisté. Rtěnka v jasně růžové barvě vám na přitažlivosti nepřidá. Majitelky hnědých až černých vlasů s olivovou pletí a hnědýma očima by měli sáhnout po výrazných červených odstínech a tónech dohněda. Odborníci doporučují také studenější škály barev lesního ovoce.

5 oblíbených triků vizážistů

  1. Pokud nepatříte k ženám se zářivým, hollywoodským úsměvem, vyhněte se hnědým, fialovým a výraznějším růžovým tónem rtěnek. Mají totiž tendenci nažloutlý odstín zubů ještě podtrhnout. Lepší alternativou jsou studené tóny, při kterých budou vaše zuby působit bělejší.
  2. Ani asymetrické rty ať vás netrápí. Pokud máte úzkou vrchní ret a plnější spodní, stačí si osvojit oblíbený trik vizážistů a máte po „problému“. Takový kontrast snadno vyrovnáte, když na horní ret nanesete jednu vrstvu rtěnky, a na spodní ret dvě vrstvy totožného odstínu.
  3. Jakmile chcete plnost vašich rtů zmírnit, pomůže vám matný rtěnku. Orámujte rty oblíbenou konturkou a rty vyplňte preferovaným, avšak tmavším odstínem.

  1. Úzkým rtům nelichotí příliš studené tóny, na to nezapomínejte. Opticky jejich Práveže zužují. Vítanější krokem bude světlý rtěnku, plnost rtů docílíte nanesením lesku na střed horní i dolní rty.
  2. Zajímá vás, jak docílit, aby vám rtěnka na rtech vydržel co nejdéle? Aplikujte na rty první vrstvu rtěnky a rty obtlačte do kapesníku, čímž jejich zbavíte barvy nazbyt. Následně je poprašte transparentním pudrem a až potom narúžujte druhou vrstvou zvoleného rtěnky.

Bez správné péče to nepůjde
Rty vyžadují každodenní pozornost. Pouze tak budou po celou dobu hebké a vyživené. Jejich jemná pokožka ztrácí rychle vláhu, vlivem větru a klimatizace se nejednou dostaví i nepříjemný pocit suchých rtů, šupinky a prasklinky.

I v tomto směru bývá prevence k nezaplacení, takže mějte vždy po ruce hydratační balzám, ideálně s UV faktorem. Nedostatečně chráněné rty jsou nejnáchylnější ke spálení sluncem. Vždyť škodlivé záření slunečních paprsků přes ně proniká velmi snadno.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek