Sobota, 13 července, 2024
novinky
DomůRady a NávodyJak nejlépe poslat zásilku do zahraničí?

Jak nejlépe poslat zásilku do zahraničí?

-

Máte příbuzné, kamarády, známé či obchodní partnery v zahraničí, rádi byste jim čas od času poslali balíček, ale nevíte, na koho se obrátit? My ano!

Lámete si hlavu, jak poslat balík do NěmeckaJak poslat balík do Franciejak poslat balík do USA, popřípadě jakékoliv jiné země? Možností máte hned několik, a zdaleka se nejedná jen o Českou poštu.

Není jen Česká pošta

Není tomu tak dávno, kdy měla na přepravu zásilek monopol Česká pošta. Tyto doby naštěstí jsou dávno pryč. A to je dobře, protože pobočky mizí a na těch, které zůstaly, většinou fungují několik dní v týdnu a otevírací doba v tyto dny (od 10:00 do 15:00) pracujícím občanům prakticky znemožňuje využívat jejich služeb. Naštěstí je nepotřebují. Spolu s Českou poštou tu jsou i další přepravní společnosti, které vaši zásilku přepraví třeba na opačný kout světa.

Na koho se obrátit

TNT, WeDo, DPD, UPS, Top Trans nebo třeba FedEX. Všechny tyto společnosti vaši zásilku dopraví tam, kam potřebujete. Třeba až za oceán. Rychle a bezpečně. Ale za různý peníz. Ano, jejich ceny se mohou lišit i o několik stovek, mnohdy i tisícovek. A vy zřejmě budete chtít vybrat takovou, se kterou váš balíček za hranice poputuje co nejlevněji. Co pro to budete muset udělat?

Hledáte nejlevnějšího přepravce?

Možnosti máte dvě. Jednotlivé dopravce můžete oslovovat individuálně. Sdělit jim, že chcete odeslat zásilku do zahraničí, sdělit jim její parametry, cílovou destinaci, a vyžádat si přepravní cenu. Tímto způsobem si vyzpovídat každého přepravce a jejich ceny pak mezi sebou porovnávat. Nemáte na tuto činnost čas? V tom případě tu je ještě druhá možnost, a to delegovat tuto práci na ty, kteří tak učiní za vás. A tou je společnost ShipEx.cz. To je jakýsi srovnávač všech přepravců, který vám během pár okamžiků vybere toho nejlevnějšího.

Vyberte toho nejlepšího

Jak to funguje? Jednoduše. Na hlavní stránce ShipEx.cz vyplníte jednoduchý formulář, do něhož doplníte hmotnost a rozměry zásilky, cílovou zemi, kliknete na políčko Spočítat cenu přepravy a chytrý software vám během pár vteřin nabídne nabídky jednotlivých přepravců. A vy si z nich vyberete tu, která vám bude po všech stránkách vyhovovat. To totiž nemusí být jen cena přepravy. Pokud vás nějaká nabídka osloví, můžete si ji hned v ten samý okamžik objednat.

Žádné fronty nečekejte

Pak už jen počkáte na kurýra, který si u vás, ať již doma či v zaměstnání, zásilku vyzvedne. V ten okamžik to pro vás končí. Ještě před tím ale bude třeba zásilku dobře zabalit. Jak na to, je do detailu rozepsané na stránkách shipex.cz. Na bedrech společnosti, která má na svém kontě více než 700 tisíc odeslaných zakázek a 80 tisíc spokojených zákazníků, je vyřízení veškerého papírování včetně vyřízení celních formalit. Pokud budete mít zájem, zásilku si můžete i pojistit. ShipEx se postará o vše.

Co všechno lze poslat

Poslat můžete obyčejný dopis, balík, kufr, který se nevešel do letadla, pneumatiky, nábytek, umělecká díla i paletu se zbožím. Přehled zboží vyloučeného z přepravy opět najdete na ShipEx.cz. Zásilka ke svému adresátovi poputuje v závislosti na cílové destinaci zhruba pět pracovních dní, v případě expresního doručení u něj může být i druhý pracovní den. Uznáváte, že odeslat balík do zahraničí je s ShipEx.cz hračka?

Mohlo by Vás zajímat

PR článek