Sobota, 13 července, 2024
novinky
Domůpro ŽenyFermentovaná kosmetika má oproti klasickým produktům řadu výhod. Jakých?

Fermentovaná kosmetika má oproti klasickým produktům řadu výhod. Jakých?

-

Fermentace je naprosto přirozený proces, který známe už po tisíce let. Možná to nevíte, ale nepoužívá se pouze v potravinářském průmyslu. Stále častěji si nachází své uplatnění i při výrobě kosmetiky. Jak je to možné?

Několik suprových benefitů

Fermentace v kosmetice dokáže značně vylepšit několik důležitých efektů takto upravených přípravků. Fermentované produkty jsou mnohem účinnější. Daný proces totiž zvyšuje celkové množství obsažených vitamínů, minerálů, antioxidantů i aminokyselin. Zároveň rozkládá veškeré látky na jednodušší molekuly, které jsou o něco menší než molekuly původních nezpracovaných látek. Menší molekuly se snadněji vstřebávají do vaší pokožky. To znamená, že se dočkáte rychlejšího a lepšího efektu.

Taková kosmetika navíc pronikne hlouběji do pleti, díky čemuž ji lépe hydratuje, zlepšuje její pružnost a také jemnost. Snadno se tak zbavíte typických suchých šupinek a napětí. Jasnou výhodou fermentace je také následné citlivější působení kosmetiky. Takové produkty nezpůsobují alergické reakce, zarudnutí, nedráždí a jsou vyloženě vhodné pro jedince s citlivou pokožkou. Navíc většinou neobsahují zbytečnou chemii, konzervanty a další nepřirozené suroviny.

Korejská kosmetika

Znáte pojem k-beauty? Toto označení se používá pro poctivou korejskou kosmetiku. Právě korejští dermatologové se zaměřují na fermentované přípravky bez zbytečné chemie. V tomto ohledu stojí za zmínku například populární značka Whamisa, kterou u nás prodává známý e-shop s názvem Puredistrict.cz. Na jeho webových stránkách si můžete přečíst mnohem více informací o procesu fermentace kosmetiky a benefitech, které z něho plynou. Navíc si v mžiku prohlédnete ověřené korejské produkty, jež si oblíbili lidé po celém světě.    

Mohlo by Vás zajímat

PR článek