Sobota, 13 července, 2024
novinky
DomůRady a NávodyDržení zlata není jen pro staré jedince. Co přinese mladším investorům?

Držení zlata není jen pro staré jedince. Co přinese mladším investorům?

-

V dnešní době s sebou mladší generace konečně přináší o něco vyšší finanční gramotnost a zodpovědnost, než jak tomu bylo v dobách po revoluci. Dnes již mladí moc dobře vědí, že investice není nadávka, ale spíše naprostá nutnost. Proč byste se měli zajímat o zlato, pokud vám je okolo dvaceti let?

Nebudete mladí navždy

Možná to zní jako klišé, ale mládí velmi rychle pomine. Bezstarostné chození ven s přáteli, studium, nahánění druhého pohlaví a oslavy jednou skončí. Místo toho přijde starost o bydlení, zajištění rodiny, případně pohodlný důchod.

V mladém věku máte jednu ohromnou výhodu – desítky let, během nichž můžete pracovat na svém portfoliu. A přesně v tomto ohledu je investiční zlato extrémně šikovným pomocníkem. Z dlouhodobého hlediska je totiž velmi stabilní, neklesá ani v dobách krizí a má poměrně pěkné zhodnocení.

Stovky procent

Zlato je samozřejmě nejvýkonnější v případě, kdy jej budete držet déle než 20 let. Právě za posledních 20 let zvýšilo svou cenu o 400 %. Představte si situaci, kdy byste v roce 2003 začali pravidelně přikupovat tento drahý kov. Dnes byste se těšili z opravdu parádních výsledků.

Jaký druh zlata je vlastně nejvhodnější a nejskladnější? Koukněte se na zlaté slitky ze Švýcarska. Ty vyrábí rafinérie Argor-Heraeus a bezpečně je poznáte podle speciálního hologramu na zadní straně. Ten dokazuje pravost, ryzost a původ konkrétního kusu.

V Čechách i na Slovensku je prodává hlavně populární společnost Zlatovna. Ta provozuje vlastní e-shop, kde si pohodlně objednáte libovolný produkt. Nemusíte přitom být kdovíjací boháči. Ceny gramových slitků se pohybují okolo 1 700 Kč. Přikoupíte-li jich několik ročně, za nějaký čas budete mít vystaráno. Zkrátka a dobře – ideální příspěvek do portfolia.    

Mohlo by Vás zajímat

PR článek