Sobota, 13 července, 2024
novinky
DomůMódaCelý den jste na nohou? Odměňte je večer a to touto 7-krokovou...

Celý den jste na nohou? Odměňte je večer a to touto 7-krokovou metodou

-

 1. Vyložte si je
  Nejprve udělejte ten nejdůležitější krok ze všech – odpočiňte si. Darmo byste dělali další procedury, pokud byste svým nohám nedopřáli trochu relaxu. Po takovém výkonu bývají často oteklé a bolestivé i na dotyk. S tím vám velmi pomůže vykládání.

Musíte si je uložit do vyšší polohy, aby v nich začala lépe cirkulovat krev. Vezměte si pár polštářů nebo si lehněte na zem a nohy si položte na gauč. Pomáhá také zcela svislá poloha, když si je alespoň na deset minut vyložíte na stěnu. Ihned pocítíte jak vám začnou pracovat cévy a najednou budou nohy podstatně snadněji.

 1. Alespoň desetiminutová masáž
  Následně si vezměte váš oblíbený krém. Pokud vás nohy zvyknou velmi bolet, tak si kupte takový, který má zároveň chladivý efekt. Nyní si je dobře promasírujte. Věnujte se zejména spodní části chodidel, která je nejvíce citlivá. Nezapomeňte ani na svaly na lýtkách, abyste tím zmírnili pocit svalovku.

Věnujte se tomu deset minut, aby se vám dolní končetiny zcela uvolnily a zažili jste opět ten příjemný pocit lehkosti. Pokud nemáte mnoho času, použijte alespoň tenisový míček. Dejte si ji pod chodidlo a několikrát po ní takto přejíždějte a masírujte si celou plochu.

 1. Projděte se po senzorickém koberci
  Znáte dětské senzorické koberce? Ty se používají na správný vývoj jejich chodidel. Nám dospělým zase pomáhají s masáží. Na spodní části nohou máme mnoho důležitých bodů, které musíte prokrvit, aby se tak končetiny zcela uvolnili. Zároveň to má na vás uklidňující a relaxační účinky.

Pomáhá vám to stejně, jako když se procházíte bosé po trávníku. Najednou se cítíte lépe, zbavíte se stresu a pomůžete tím zároveň i svým nohám. Takové koberečky koupíte kdekoliv v obchodě nebo si je můžete vyrobit a sami. Uvidíte, jak skvěle to bude na vás působit.

 1. Lázeň s osvěžující mátou
  Když jste si trošku odpočinuli, udělejte si uvolňující koupel. Napusťte si do vaničky horkou vodu a vsypte do ní sůl, která pomáhá při relaxaci končetin. Pořiďte si aromatický mátový olej. Díky němu budete mít nohy snadněji a přestanou vás bolet.

Přidejte si libovolné množství, vložte si dovnitř končetiny a pak už jen relaxujte a dýchejte tu příjemnou vůni. Takto odpočívejte alespoň patnáct minut a potom si nohy dobře osušte.

 1. Dopřejte jim trochu chladu
  Po velmi těžkých dnech jsou nohy napjaté a zejména oteklé. Když si dáte dolů boty, chvilku si posedíte a potom vstanete a někde chcete jít, je to pro vás hotová pohroma. Na tento problém vám nejlépe pomůže chlad.

Vezměte si z mrazničky například hrášek, zabalte ho do tenkého ručníku a tak si ho postupně přikládejte na celou nohu. Uvidíte, jak vám rychle začne oplaskne a postupně se zbavíte i bolesti.

 1. Zkontrolujte případné ranky a poškození
  Boty někdy vědí nohy velmi zničit. Proto pokud máte za sebou například túru nebo jste hodně chodili v nové obuvi, zkontrolujte si i celé chodilo. Může se vám udělat otlak, záděrů, drobná ranka nebo se vám bolestivě zlomí nehet.

To vše si musíte ošetřit co nejdříve, aby se vám problém nezvětšoval a nepřerostl do něčeho většího. Také skoro spatříte, jestli se vám náhodou nevytváří mykóza nebo jiný problém.

 1. Relaxační maska
  Vyrobte si domácí masku. Tak jako pokožka na rukou, stejně i na nohách je velmi namáhána. Proto ji potřebujete ošetřovat a zjemňovat ji tak. Můžete si například smíchat rozmačkaného banán spolu s jogurtem nebo avokádo, do kterého přidáte kokosový olej.

Tímto způsobem si snadno vyrobíte i domácí peeling. Stačí do masky zamíchat například mletou kávu nebo hrubozrnnou sůl. Takto se zbavíte odumřelé pokožky a nohy budou na dotek jemnější.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek